Kniha je vhodná pre deti od 3 do 8 rokov na spoločné čítanie s rodičmi.

Je inšpirovaná mojimi skúsenosťami a NLP koučingovou praxou. Odhaľuje, kde vznikajú v detstve pochybnosti o sebe a ako môžu rodičia podporiť sebavedomie dieťaťa. Formou rozprávky sa tieto témy prirodzene otvoria.

Doplňujúce námety pre rodičov pomôžu priblížiť sa dieťaťu a zistiť, kde prípadne potrebuje viac podpory. Afirmácie zhrnú hlavnú myšlienku každej kapitoly, aby si ju dieťa mohlo ľahko osvojiť.

V knihe je inovatívne spojený žáner rozprávky, osobného rozvoja a poznatky z neurovedy.

Robí radosť už vyše 16.000 deťom v 4 jazykoch!

Čo povedali čitatelia o knihe

Je zážitok čítať túto knižku deťom! Je v nej veľa krásnych a hlbokých myšlienok, podaných jednoduchým spôsobom. Naše deti s radosťou počúvajú a majú veľa zvedavých otázok. Usilujeme sa o výchovu s rešpektom a táto knižka krásne ladí s postojmi, ktoré deťom vštepujeme. Myšlienky, na ktoré upriamuje pozornosť, nás všetkých napĺňajú pokojnou radosťou a častokrát ešte doznieva láskyplná atmosféra. Máloktorá kniha toto dokáže v takej miere. Prepojenie rozprávky a poznatkov o duševnom zdraví, robí z tejto knižky unikát.
Mgr. Jana Petrášková
Psychologička, dula & mama 3 detí z Bratislavy
Kniha zaujala nielen synčeka, ale aj mňa. Doma už máme 2 podobné knihy. Vzhľadom na to, že syn má ťažšiu povahu, preto je s nim ťažšie sa rozprávať o pocitoch. Pri tejto knihe to išlo oveľa ľahšie. Ďakujem za takéto knihy, ktoré pomáhajú ako deťom, tak rodičom. Máte môj obdiv.
Lucia N.
Mama chlapčeka z Vranova nad Topľou
Roky premýšľam nad tým, kedy nás začnú v školách učiť skutočne dôležité veci. Ako správne žiť a ako vychovávať naše deti. S veľkým nadšením som privítal tvorbu Michaely Ray, pretože presne to tu chýbalo. Krásnou a ľúbeznou formou rozprávky vedie rodičov a ich dieťa do komunikácie, ktorá vedie k jeho správnemu duševnému rozvoju. Výsledkom je zlepšenie vzťahu a dôvery dieťaťa ku rodičom a tiež zlepšenie jeho sebaistoty.
Marek Zajac
Autor (partnerské vzťahy) & otec 2 dievčat z Bratislavy
Táto kniha ma navrátila do môjho detstva. Prostredníctvom rozprávky táto kniha nielen buduje sebavedomie dieťatka, ale navracia aj samotných rodičov do detstva, kde sa dá retrospektívou čo-to opraviť. Pomáha nachádzať odpovede na otázky, prečo máme niekedy samy seba málo radi a ako sa to naučiť. Túto knihu vrele odporúčam rodičom, ktorým záleží na tom, aby dieťatko vnímalo ich lásku a tá by postupne budovala jeho sebavedomie a úctu samého voči sebe.
Slávka Hudacká
Učiteľka & mama zo Stupavy
Každý rodič bol raz dieťaťom. To, čo zažil vo vzťahu k rodičom on, často prenáša na svoje deti. Tak by to však nemalo byť. Táto knižka nám pomáha, aby sme boli láskavejšími rodičmi a dávali našim deťom to, čo sme možno nedostali sami – pocity, že sme chcení, rovnocenní, milovaní, výnimoční, v bezpečí, že niekam patríme. Že naše dieťa nám nemusí nič dokazovať, lebo je dokonalé také, aké je.
Monika Sobeková
Inšpiratívna blogerka & mama zo Sládkovičova
Kniha príjemným spôsobom upevňuje väzbu medzi rodičom a dieťaťom. Pri čítaní rodič vyvoláva u svojich detí pocity, že sú milované, a to už v čase pred narodením. To podľa mňa patrí k najpodstatnejším bodom výchovy a dáva silný základ pre detské sebavedomie. Páčili sa mi aj afirmácie - vety, ktoré môže rodič použiť pri výchove a budovaní sebavedomia a istoty u svojich detí. Určite odporúčam všetkým rodičom!
Alexandra Vrábelová
Stylistka, redaktorka & mama 4 detí
Na jeden nádych som ju prečítala. Pre mňa je to kniha, ktorú som veľmi potrebovala. Ja sama som také veci v detstve od rodičov nepočula, mali ma radi, ale tak ako píšete v predslove, naši rodičia dbali na disciplínu, poriadok... emócie boli niečo ako tabu. Ja mam dve deti, maličkého syna a 6 ročnú dcérku, pri ktorej knihu hneď použijem, a snáď sa mi s jej pomocou podarí nadviazať s ňou lepší vzťah. Je to užitočná kniha.
Ivana D.
Mama 6 ročného dievčatka a maličkého chlapca
Knižka je spracovaná veľmi jemným a pre dieťa atraktívnym spôsobom, s nádhernými ilustráciami. Aj keď ide o detskú knihu, prínosom bude určite hlavne pre rodičov, ktorí v nej nájdu tipy a rady, ako sa s dieťatkom rozprávať, ako cez príbeh zajkovcov priblížiť fungovanie rodiny či pocity dieťatka.
Ing. Daniela Maťuchová
Zakladateľka Centra ProVitalis & mama 2 detí z Banskej Bystrice
Som mama a psychologička. Vo výchove sa uberám cestou kontaktného a vnímavého rodičovstva, takúto knižočku veľmi chválim. Myslím, že ste vybrali tých 7 základných oblastí naozaj dobre. Sama viem, aké je dôležité opakovať dieťaťu, že je milované, prijímané také aké je, podporovať jeho šikovnosť. Vaše texty budú určite skvelou pomôckou pre tých, ktorí chcú správne sformulovať takúto podporu pre dieťa. Texty pôsobia pútavo, obrazotvorne, zrozumiteľne, jednoducho. Keď som si prezrela ilustrácie, umocnil sa vo mne ešte viac pocit istoty, bezpečia a z tých obrázkov na mňa pôsobí neha, láskavosť a vzájomná podpora 🙂
Mgr.Veronika Čisľáková
Psychologička & mama chlapčeka
Kniha je nádherne ilustrovaná, obrazové vnemy ešte viac posilnia u detí jej posolstvo. Dcéra má štyri roky, rozprávky sa jej páčili. Text v sebe nesie silné posolstvo, ktoré je jasne zrozumiteľné. Ako mame menšieho dieťaťa mi robilo problém akurát množstvo priamej reči, čo sa náročnejšie interpretuje. Inak úžasná a veľmi potrebná téma, do ktorej ste sa pustili.
Mgr. Dominika Angelovičová
Psychologička a mama 4 ročného dievčatka
V tejto knihe som našla názory, s ktorými som bola stotožnená už pred jej čítaním, aj praktické rady. Je písaná zrozumiteľne a pútavo. Podľa mňa je kniha skvelým základom vo vzťahu medzi rodičom a dieťaťom. Text sa veľmi ľahko číta, čo si myslím pri malom drobcovi vie oceniť každý. Ak chcete aby sa vaše dieťa cítilo milované, vítané a jedinečné mali by ste si prečítať túto knihu.
Michaela Šipošová
Mama dievčatka
Velmi pekna, krasne rozpisana rozpravka a pritom tak poucna. Ja mam 11 mesacne babatko, takze zatial, som ju citala sama, ale je to krasny navod ako budem postupovat pri jeho vychove a verim, ze tymto sposobom z neho vyrastie silna, cielavedoma a zdravo sebavedoma osobnost s dobrym srdieckom. Krasna rozpravka s posolstvom pre x generacii. Dakujem a budem urcite odporucat.
Jana Bobrunkova
Mama 11 mesacneho babatka
Je naozaj napísaná veľmi zrozumiteľne, citlivo a jednoducho aby to pochopili malé deti. Moja štvorročná dcéra sa tešila veľmi keď videla aj obrázky. Máme ešte aj jeden a pol ročného chlapčeka a určite mu budem chcieť túto knihu čítať.
Mária Onderová Malackaničová
Mama 4 ročného dievčatka a 1.5 ročného chlapca
Mňa veľmi zaujala v tom, že mám možnosť prostredníctvom knižky vzdelávať a učiť svoje deti hodnotám, ktoré aj sami vyznávame a taktiež sa mam sama čomu priučiť aj ja. Knižka je zaujímava nie len pre deti ale sama som si v nej nasla veci pre sebarozvoj. Paci sa mi, ze pred spaním mam možnosť ukončiť deň s krásnou knižkou a pozitívnymi afirmaciami, ktoré knižka ponúka.
Ivana Bartova
Mama 2 deti
Je veľmi krásne písaná a tiež ilustrovaná. Úplne som sa v nej našla, ako keby ste písali o našej rodinke. Normálne som si pri čítaní aj poplakala, krásne spomienky vo mne vyvolala. Dcérke sa tiež páčila, bude mať 5 rokov, tak už mi vedela pekne odpovedať na otázky, ktoré ste písali v námetoch.
Ivana Vanyová
Mama 5 ročného dievčatka
Som rada, že sa nám rodičom troch detí dostala táto kniha do rúk. Vdaka nej naše deti pochopili že sú pre nás rodičov všetky tri veľmi dôležité a že všetky tri ľúbime rovnako, rovnakou láskou. Zvlast táto kniha pomohla mojej staršej dcére, ktorá pochopila, že aj ona má právo na chyby hoci je najstaršia a nemusí sa báť ich robiť, že kôli tomu ju my rodičia neprestaneme ľúbiť. Dakujem autorke za skvelú knihu, ktorá pomôže rodičom aj deťom, ktorá pomôže vychovávať deti zo zdravím sebavedomím a tiež silné osobnosti. Ďakujem z celého srdca.:)
Maria Vavrekova
Mama 3 detí
Stvorročnej dcere sa pribeh o zajacikoch velmi pačil, po kazdej kapitole si pytala hned dalsiu. Z psychologickeho hladiska su v knizke zdoraznene rozne psychicke konstrukty, ktore je vyznamne u deti podporit či rozvinut. Najviac nas obe zaujala kapitole o bublinke bezpecia, kedze dcera momentalne v sebe riesi rozne strachy, bublina nam pomaha s nimi pracovat."
Mgr. Lucia Baková
Psychologička & mama 2 deti
Knižku som čítala nášmu 4 ročnému synčekovi. Veľmi oceňujem spôsob, akým je deťom vysvetľované ako svojím príchodom na svet priniesli ostatným radosť, ako sú milované a aké jedinečné. Nášmu 4r synčekovi sa sa po prečítaní neskutočne rozviazal jazýček a len rozprával a rozprával. Máme aj 2 ročného synčeka - jemu sa veľmi páčili ilustrácie, tak sme si pri čítaní tejto knižky znova zaspomínali na obdobie keď bol v brušku a jeho narodenie. Táto knižka v deťoch podnecuje rozvoj komunikácie, empatie a spolupatričnosti. Vrelo odporúčame
Lenka Róková
Mama 4 ročného a 2 ročného chlapčeka
Knižka bola čítaná viacerým deťom vek 4-7r. Kniha sa vizuálne veľmi páčila. Príbehy sú pútavé, veľmi jednoducho a zrozumiteľne napísané, takže zaujímali všetky spomínané vekové kategórie. Keď došlo na konverzáciu, všimla som si, že o tú sa väčšinou zaujímali skôr menšie deti, staršie sa zapájali minimálne. Knižka je super v tom, že podporuje detské myslenie, vnímanie a vyjadrenie pocitov a názorov. Deti po nej boli dosť ukecané, takže si precvičili aj jazýčky. Ostáva mi už len dodať, že nás bavila. Ďakujeme a určite budeme odporúčať.
Mária Čekanová
Mama dievčatka
Na knižku sme si vyčlenili čas pred spaním, tak aby sme mali priestor nielen na samotné čítanie ale aj na rozhovor, aby všetko čo syna zaujme, bolo zodpovedané, nech sa to príjemne prepojí s pokojným zaspávaním. Synček doslova hltal každé slovo príbehu rodinky zajačikov, všetko sme si hneď prerozprávali ako to bolo s jeho narodením a celkovým prijatím do našej rodiny 🙂 Myslím, že sme knižku určite nečítali posledný krát, ale že sa k nej budeme vracať pravidelne! Veľmi pekne ďakujeme, pripomínanie si týchto pilierov je myslím veľmi dôležité nielen pre detičky ale aj pre nás dospelých! Takéto podanie rozprávkovou formou je pre mňa i manžela (obaja s technickým vzdelaním) veľmi prínosné.
Ing. Ľubka Kmeťová PhD.
Mama 3,5 ročného chlapčeka
Akurat som synovi (5 rokov) precitala prvu rozpravku o vytuzenom babatku, pacila sa mu a som sama prekvapena ako pozorne pocuval:) Momentalne letime na knizkach o jezibabach. Samozrejme chcel citat aj dalej, to sme si nechali vsak na zajtra, kedze cas je pokrocily. Knizka oslovila aj mna, kedze jednoduchym sposobom viete dietatu priblizit, co ste prezivali Vy a ako ho velmi lubite. Dakujeme, tesime sa na dalsie citanie.
Katarína Cecakova Sedlakova
Mama 5r chlapca
Knihu o detskom sebavedomí veľmi oceňujem. Sama vnímam, aké je to dôležité budovať zdravé sebavedomie u detí. Už len samotných sedem pilierov ma veľmi zaujalo: presvedčenie, že som chcené dieťa, presvedčenie, že sem patrím, istota, že ma ľúbia, pocit bezpečia. Uvedomila som si, ako veľmi deti potrebujú precítiť, že sú rovnocenné, skvelé a výnimočné. Pravdaže v zdravej miere. Otázky na konci každej kapitoly mi otvorili nové horizonty rozhovorov s mojimi deťmi, za ktoré som veľmi vďačná. Ako matka som naozaj vďačná za každú dobrú knihu, ktorá pomôže rodičom lepšie pochopiť ich deti a pomôcť im na ceste stať sa zrelými osobami.
Kristína Majerová
Redaktorka & mama dvoch synov
Naše děti se na čtení vždy moc těšily a měly z ní příjemný pocit. Byly příjemně rozněžněné, mazlivé a prosily mě o čtení rovnou další kapitoly :-). Moc rády poslouchaly vyprávění o nich samotných (těhotenství, miminkovství...). Spokojeně se u toho usmívaly a mazlily více než běžně. Podle mě je to skvělá knížka (nejen) pro rodiny, ve které očekávají dalšího sourozence. Téma knihy o dětském sebevedomi je super.
Renata Metzlová
Mama 2 chlapcov
Priznám sa, že prvé dve kapitoly sa mi čítali zvláštne, nakoľko tieto témy som s deťmi nikdy nepovažovala za potrebné otvárať, avšak vidím podľa reakcií 5r dcerky, že sú naozaj dôležité pre pocit lásky a bezpečia. Veľmi sa chcem poďakovať za kapitolu s bublinkou bezpečia, je to niečo na čom môžeme reálne s dcérkou pracovať, nakoľko je veľmi citlivé a bojazlivé dieťa. Po prečítaní Vašej knihy, však dokázala zaspať bez mojej tesnej prítomnosti pri nej, čo je obrovský pokrok. Veľa podobných kníh sme prečítali, tu však som reálne videla že správanie jeleňa a vytvorenie bublinky pre nás ostane navždy vzorom."
Beatrica J.
Mama 5 ročného dievčatka a 3 ročného chlapca
Kiežby túto knihu mali v rukách moji rodičia, keď som bola dieťa, pretože som mala presne tie pocity, ktoré autorka spomína hneď v úvode. Knižku som zhltla na posedenie, ale budem sa k nej pravidelne vracať a s deťmi si ju pomaličky čítať a rozoberať. Je tam mnoho rád, niektoré sú v podstate úplne prirodzené, ale v bežnom živote sa nad tým nepozastavíme, berieme veci automaticky.
Dominika Šohárová
Umelkyňa & mama 2 detí z Bratislavy
Citujem svoju 7 ročnú dcéru: "Knižka je veľmi krásna a určite sa bude páčiť všetkým deťom. V tej knižke som si uvedomila, že láska je veľmi bohatá. Naučila ma, že rodina je veľmi vzácna, aj láska a že v srdci máme miesto pre všetkých." Ja ako rodič ju takisto hodnotím veľmi pozitívne. S dcérou sme sa pri čítaní porozprávali o veciach, ktoré často beriem ako samozrejmosť, ale samozrejmosťou nie su. Dokonca som mala pri niektorých rozprávkach aj slzy v očiach, najmä pri spomienkach ako sa naša Zajačica narodila. Syna (4r) zatial až tak nezaujala - v rozprávkach neboli žiadne traktory či auta :-).
Martina Hertnekiová
Mama 7 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca z Košíc
Kniha je veľmi pútavá a krásna. Moju dcéru (6r) veľmi zaujala. Práve totiž prechádzame zložitým obdobím, neviem či je to vekom alebo mladším bratom (1.5r), ale vo Vašej knihe sa akoby našla. Zrazu sme riešili, čo bolo keď bola maličká, či sme sa na ňu tešili, keď bola v brušku. Kniha ju oslovila a musela som jej sľúbiť, že si ju ešte prečítame a porozprávame sa o všetkom, čo bolo. Aj mňa bavilo čítať ju a spomínať na všetky tie drobnosti, ktoré boli a na ktoré sa vplyvom času zabudlo.
Viera Katinova
Mama 2 detí z Košíc
Som mamou troch krásnych detí. Dianka 10, Vladko 4 a Darius 10 mes. Začala som čítať vašu knihu večer pred spaním. Môžem povedať, že deti zaujala. Počúvali so zatajením dychom a Vladko po prečítaní kapitoly zahlásil:" EŠTE", 🙂 potešilo ma to. Cítila som z neho pokoj a spokojnosť. Dakujem a odporúčam všetkými desiatimi.
Darinka Vavreková-Onofrejová
Mama 3 detí z Prešova
Knižka je úžasná, povinne čítanie každý večer, moja 4 ročná dcéra povie prosím si rozprávku o zajačikovi, chcem vidieť ako sa narodil. Veľmi sa jej páči, samozrejme, že aj mne ako rodičovi, pretože je napísaná ľahko, rozrozumitelne a je veľmi náučná a aj pre mna ako dospelú osobu je veľmi zaujímavá. Klobúk dole, robte to ďalej 🙂
Natalia Jevčáková
Mama 4 ročného dievčatka
Sama mamou ešte nie som, no dieťaťom som bola. Keď som knižku čítala, úplne spontánne som si začala predstavovať, aké by to bolo, keby ku mne rodičia takto pristupovali a komunikovali so mnou. Vyvolalo to vo mne veľmi príjemné pocity. Knihu odporúčam pre každého uvedomelého a milujúceho rodiča. Ja po nej určite siahnem.
Martina Oboňová
Copywriter & bylinkárka
Táto kniha na peknom príbehu o zajacikoch ukazuje krásu príchodu dieťaťa do milujúcej rodiny, kde s láskou a rešpektom vyrasta ako hodnotná a jedinečná bytosť. Deťom sa kniha veľmi páči a tešia sa, keď si ju čítame. Po každej rozprávke si zaspominame a porozprávame sa ako to bolo u nás v podobnej situácii ako v príbehu. Sú to krásne spomienky, ktoré nás zbližuje a robia nám radosť. Deťom sa príbehy páčia aj na dobrú noc, kedy ich s láskou odvedú do ríše snov.
Ľudka Tóthová
Lektorka HypnoPorodu & mama 4 ročného chlapca a 2 ročného dievčatka
Knižka je veľmi pekne a jednoducho zo života napísaná a je krásne ilustrovaná. Môj skoro 6 ročný syn mi nechcel dovoliť prestať čítať a ako jedna z mála posledných kníh sa mu tak páčila, že povedal, že ju bude chcieť čítať zas. Bol pri čítaní pozitívne naladený, rozprávali sme sa, pozreli sme si spolu fotky z obdobia keď bol maličký a stále sa usmieval a stískal nás. Manžel sa hneď pýtal, čo je to za knižka :)... Je super, ďakujem. PS: Trochu som sa obávala čo na ňu syn povie, lebo máme už "pozitívnych rozvojových" detských knižiek pár a ani jedna ho až tak nezaujala ako táto.
Monika Erényi
Mama 6 ročného chlapca
S dcérkou (6r) sme si ju čítali každý večer pred spaním a musím skonštatovať, že nás veľmi zaujala. Niektoré časti, ako rovnocennost, bublinka bezpečia nás veľmi oslovili a stali sa súčasťou nášho každodenného života. Počas čítania sme sa 1x museli od seba odlucit na 1 noc z pracovných dôvodov a vytvorili sme si našu vlastnú bublinku, ktoru sme používali pri luceni, trvaní odlúčenia i opätovnom zvitani ako znak zvládnuť chvíle bez seba a strachu. Taktiež dcérku veľmi zaujala rozpravka o rovnocennosti, pri ktorej zistila, že aj ona v mladšom veku, mohla odovzdať svoje zručnosti, poznatky iným - starším i mladším. Čo jej samozrejme urobilo veľkú radosť. Knihu hodnotím ako skvelu pomôcku pri rozvíjaní sebavedomia.
Janka Kovalčíková
Mama 6 ročného dievčatka
Jsem nadšená, je to skvělý příběh, musím se přiznat, že jsem s knihou vzpomínala na své dětství i dospívání a slzy se kutálely. Kdyby byla již nějaká taková kniha dříve, jistě bych osobně vnímala sebe i svět kolem jinak. Jsou v ní otázky, které jsem si jí já jako dítě mnohokrát pokládala a ne jen jako dítě, ale i jako straší. Jsem si jista, že pomůže mnohým dětem s rodiči, aby se děti cítily lépe a lépe chápaly své pocity nebo situace.
Janča
Knižný bookstagramer
Ako psychologička a lektorka osobného rozvoja dávam tejto útlej knižke dvanásť bodov z desiatich. Prostredníctvom príbehu zo zvieracej ríše, ktorú deti milujú a vedia sa s ňou rýchlo stotožniť, si môžu postupne uvedomovať, akými jedinečnými a hodnotnými bytosťami sú. Naučia sa, že nič sa nestane, ak rozbijú pohár či vylejú čaj. Všetko je súčasťou učenia a nikto, ani „dospeláci“, nie sú neomylní. Dáva to dieťaťu vnútorný pokoj a sebaistotu v duši. Navyše je knižka písaná láskavým a zrozumiteľným spôsobom aj pre tých najmenších. Ako mama uvediem, že sme knižku čítali spolu s naším 9-ročným synom, lebo som chcela poznať jeho názor. Povedal, že knižka je určite aj pre väčšie deti a prirovnal ma k mame zajačici v príbehu. Vraj to máme u nás doma dosť podobne. To ma ako mamu nesmierne potešilo. Ako rodič som si v príbehu našla skvelé odporúčania a afirmácie, ktoré sú určite výbornou pomôckou nielen pre deti, ale aj dospelých, pretože niekedy, keď prídu náročné situácie, potrebujeme tiež podporiť svoju sebaúctu. Stojí za to mať túto knižku na nočnom stolíku a pravidelne ju používať.
Mgr. Silvia Lidajová
Psychologička, autorka & mama z Nitry
Knizka je velmi pekne napisana aj ilustrovana. Pohladi dusu kazdeho. Obidve moje deticky (4-rocny syn a 6-rocna dcerka) so zaujmom pocuvali a vsetkemu porozumeli. Radi rozvijali debatu vdaka inspirativnym nametom pre rodica. Urcite ju chceme mat v nasej kniznici.
Monika Čuláková
Mama 6 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca
Kniha sa nám veľmi páči, deti ju žerú, stále si vypýtaju ďalší príbeh, keď príde večerný čas čítania knižky a dokážeme pri 1 príbehu stráviť aj hodinu, lebo deti sa pýtajú, rozprávajú, veľa hovoria o sebe, otvoria sa doslova a povedia aj veci, ktoré by som sa asi inak bežné od nich nedozvedela. Je to veľmi dobrá kniha, ktorá podľa mňa stopercentne spĺňa svoj účel ♥️. Ďakujeme
Zuzana Girmala
Mama 2 detí
Ilustrácie ku knihe sú krásne, určite upútajú všetky deti, dokonca aj mne sa veľmi páčia. Kniha sa čítala výborne, páčilo sa mi námety pre rodičov, všetko sa dá pekne využiť po docítaní samotného príbehu, veľmi sa mi táto myšlienka páči. Keďže mám deti dve určite využila knihu pri oboch. Kniha obsahuje veľmi veľa krásnych myšlienok, podaných tak, že tomu naozaj aj deti rozumejú, všetko je podané veľmi citlivo a pekne. Kniha rozhodne upúta tak ako dospelého tak aj dieťa.
Ivana Brozova
Mama 2 detí
Je veľmi inšpiratívna, myslím, že je príjemnou zmenou v oblasti detských kníh, ktoré síce majú príbeh, ale veľa toho nenaučia ani deti, ani ich rodičov. Je skvelé, že kniha navádza rodičov, ako z detí vychovať láskavé a sebavedomé stvorenia. Zajačik je príkladom dieťaťa, ktoré by chcel vychovať každý milujúci rodič. Preto verím, že si kniha nájde miesto na poličke v každej detskej izbe a zajačik sa stane ich verným priateľom a príkladom. Vďaka ešte raz za nápad, som presvedčená, že aj Vaša kniha prispeje k tomu, aby bol svet krajší. :-).
Petra Josticova
Mama dievčatka
Ako začínajúcu psychologičku ma veľmi zaujímajú knihy na základe ktorých sa dá pracovať s detskou dušičkou. Môj syn má zatiaľ ešte len 17 mesiacov, ale určite bola pre mňa táto knižka inšpirujúca. Chcem mať zo syna zdravé dieťa s radosťou a chuťou do života, aby mal rad sám seba a robil čo ho baví, nie čo chcú ostatní. Najviac ma zaujala kapitolka bublina bezpečia, myslím že je to úžasný nápad ako pomocť deťom bojovať proti ich strachom. Presne som sa našla vo vašich vetách že niekedy bolo detstvo o poslúchaní a dodržiavaní pravidiel, dnes sú deti odvážnejšie diskutovať. Avšak nech má človek akékoľvek detstvo, myslím, ze je dôležité sa naň pozerať vzhľadom na dobu v akej bolo a hľadať pozitívne veci.
Mgr. Nikol Beluská
Psychologička, mama 1.5 ročného chlapca
Páči sa mi, že píšete o súčasnosti a porovnavate štýl vychovy napríklad aj tej mojej keď som ja bola dieťa s tým co sa dá urobiť dnes a čomu sa vyvarovať. Sme sami následok toho ako sme boli vychovaní a aké zranenia si nesieme z detstva a možno to kopirujeme na vlastných deťoch. Obrázky sú nádherné. Páči sa mi a oceňujem obsah kde sa spája neuroveda s praxou a skúsenosťami. Lebo sama som zdravotná sestra, takže trosku do toho vidím. Dávam si záležať na tom aby som svojmu synčekovi aj dcérke dala najavo to co potrebujú tak aby nikdy necítili o sebe žiadne pochybnosti. Takže za mňa palec hore za to, čo robíte.
Mirka Vaščurová
Zdravotná sestra a mama 2 deti
Práve si knižku s dcérkou (7r) čítame každý večer, zatiaľ sme prešli 3 kapitoly a je skvelá, veľmi pekne a jednoducho napísaná a krásne sa dá pritom porozprávať s dieťaťom a vysvetliť jednotlivé záležitosti života. Som nadšená. Idem hneď objednať kamarátke, ktorej sa narodilo bábätko, je to síce ešte skoro, ale oplatí sa, kniha je skvelá.
RNDr. Barbora Harizal, PhD.
Manažérka vzdelávacieho centra & mama 7 ročného dievčatka a 3 ročného chlapca
Knihu som čítala svojej dcérke (má 6 mesiacov), teším sa až to budem čítať znova v dobe, keď tomu bude rozumieť. Už vidím ako to čítame prvé razy a zaoberáme sa krásnymi ilustráciami. Bude pre mňa zážitkom klásť si aj otázky, ktoré sú na konci každého príbehu. Príbehy sú veľmi pekné a hĺbavé. Oceňujem obzvlásť námety pre rodičov po príbehoch. Pravdepodobne by mi nikdy nenapadli takéto trefné otázky, ktorými je možné pomôcť dieťaťu k pozitívnemu sebauvedomeniu ako aj spoznaniu vlastného dieťaťa.
Ľudmila Adamiková
Mama 6 mesačného bábätka
Našej rodine kniha pomaha. Starsi syn (7r) velmi žiarli na mladšieho (4r) cíti sa odstrčený, pretoze braček potrebuje zo zdrav. dovodov viac pozornosti. Na syna zajacik nezabral povedal ze je to pre babatka tak sme to obmenili za superhrdinov. Pri citani prichadza milion otazok, ktoré mu pomocou knihy lepsie vysvetlime. Kniha je uzasny pomocnik a odporucame ju pre všetky detičky.
Lucia Palaiová
Mama 2 detí