DIEŤA Z NEBA - 8 PILIEROV SEBAVEDOMIA ADOPTOVANÉHO DIEŤAŤA

BookBrushImage31408.png

Kniha je vhodná pre deti od 3 do 8 rokov na spoločné čítanie s rodičmi.

Rozmýšľate ako svojmu dieťatku povedať, že je adoptované? Máte obavy ako sa rozprávať o tejto citlivej téme? Chcete ho uistiť, že je milované?

Pre adoptované deti je obzvlášť ťažká téma opustenia / neprijatia a s tým súvisiaci smútok, hnev, strach, pochybnosti o sebe, či dokonca hanba a vina. 

Pomocou rozprávky a námetov na diskusiu sa citlivo riešia aj (nevyslovené) detské otázky: 

  • Prečo ma moja biologická mama nechcela? 

  • Čo sa jej na mne nepáčilo?

  • Bola moja biologická mama zlá? 

  • Odložia ma rodičia v budúcnosti preč, ak sa na mňa budú hnevať?

  • Naozaj ma rodičia ľúbia, aj keď som sa maminke nenarodil / nenarodila z bruška? 

  • Som menej ako ostatné deti, za to, že som adoptovaný / adoptovaná, alebo za to, že mám inú farbu pleti? 

  • Kam patrím a kto vlastne som?

Spoločné čítanie s rodičom pomáha adoptovanému dieťaťu zodpovedať otázky ohľadom jeho identity, aby sa cítilo prijaté, ľúbené a v bezpečí. Tým sa posilňuje aj jeho zdravé sebavedomie. Kniha je vhodná pre deti od troch do osem rokov na spoločné čítanie s rodičmi. 

Kniha sa pripravuje, ukážku si môžete vyžiadať na info@michaelaray.com

Čo povedali čitatelia o knihe

Autor: Michaela Ray

Knižku som prečítala jednym dychom, je nádherná od zaćiatku až do konca, vrátane ilustrácií. Oceňujem jednotlivé kapitoly, v ktorých sa riešia presne tie otázky, ktoré riešime a budeme riešiť ako adoptívni rodičia s našimi deťmi.

Kniha je písaná s citom, každý tam nájde to, čo práve potrebuje. Je písaná adekvátne detskému veku a uvažovaniu. Je to skvelý spôsob, ako priblížiť otázku tak zložitej  adopcie svetu malého človiečika. 

Velmi oceňujem aj krásne a výstižne a dojímavo napísaný príbeh srdiečkovej maminky, myslím, že krajšie to už vystihnúť nešlo. Verím, že knižka si nájde svoju cestičku k čitatelom a velmi rada podporím jej vznik.

Martina Jančušková Srdiečková mama malého chlapca

Spracovanie témy osvojenia v podobe rodiny Zajkovcov je originálne a milé. Jednoduchý a príjemný text, s ktorým sa dá pracovať hlavne s deťmi v predškolskom veku a to možno nielen pre adoptívnych rodičov, ale aj ako malé vodítko pochopenia pre pedagogických pracovníkov. Mnoho z nich možno nechápe, nazvime to "individuálny prístup". 

Zvlášť oceňujem krásne ilustrácie. Rozhodne by som uvítala v tlačenej podobe. Ďakujem Vám osobne za Váš čas, že ste si našla priestor aj pre osvojené deti a veselou formou spracovala túto tému. To je kniha, ktorú som dlho hľadala. 

Zuzana Krompigel s manželom "čakatelia na malého Zajka"

Především první část knihy jsem musela číst postupně, protože mi vstupovaly do očí slzy. Příběh je krásně emotivně napsaný a dobře pochopitelný i pro děti. Velmi oceňuji že za každou částí příběhu jsou náměty pro rodiče, jak s danou kapitolou lze pracovat.

Máme nyní již 4 letou adoptovanou holčičku, která přišla k nám do rodiny, když jí bylo 1,5 roku. Stále častěji hovoříme o její cestě k nám. Mám k dispozici 2 dětské knížky, které jsou rovněž zpracovány jako příběh pro děti, ale Vaše kniha mi přijde ještě lépe a podrobněji zpracovaná a to tím, že se nezabývá pouze částí, kdy rodiče čekají a poté jim přijde dítě do rodiny, ale, že zmiňuje i další důležité životní etapy, které pro přijetí děťátka nastanou.

Krásný je i skutečný příběh adoptivních rodičů na konci knihy. Děkuji Vám, že se tomuto tématu věnujete a pomáháte tak nejen nám rodičům, ale především našim adoptivním dětem, pochopit jejich životní příběh.

Eva Jankulárová Mama 4 ročného dievčatka a staršieho chlapca

Knižku Som skvelé dieťa som kúpila svojej 2,5 ročnej dcére, ktorá sa do nej hneď zamilovala. Hoci jej neustále hovorím, že ju ľúbime, že sme na ňu dlho čakali, kým nám ju Ježiško poslal, po prečítaní knižky sa v niektorých veciach utvrdzuje a nám sa tak ľahšie komunikuje. Napríklad, keď ju hreším, pozrie sa na mňa tými sladkými modrými očami a spýta sa: "Maminka, ľúbiš ma, aj keď neposlúcham?" Nielenže ju uistím o mojej láske, ale ja sa zbadám a upokojím, a tak knižka vychováva aj mňa.

Dieťa z neba, je ešte o stupienok vyššie ako Som skvelé dieťa. Vysvetľuje "iný" vstup dieťaťa do rodiny, dospelých učí milovať nielen dieťa, ale aj človeka, ktorý jemu aj im dal život. Keďže sme sa o vlastné dieťa usilovali 9 rokov, tiež sme uvažovali o adopcii. Boh to napokon zariadil tak, že som aj bruškovou aj srdiečkovou maminkou, ale plne dokážem pochopiť rodičov, ktorým táto cesta nebola dopriata. Určite im pre ľahšiu komunikáciu so srdiečkovým dieťatkom odporúčam knižku Dieťa z neba. Často nám niektoré veci prídu úplne samozrejmé, no keď ich dieťaťu prečítate, a teda poviete, zistíte, že pre dieťa tak samozrejmé nie sú a potrebuje ich počuť."

Mgr. Veronika Tylková Brušková aj srdiečková maminka 2 dievčatiek

Kniha se mi moc líbila a věřím že pomůže rodičům kteří adoptovali děti. Je to krásné rozepsané a formou pohádky a ilustrace jsou krásné. 

Naďa Parýzková

Veľmi pekne spracované cez zvieratká na pochopenie pre deti. Aj mne sa ľahšie chápali jednotlivé témy cez rozprávku o zajačikoch. Páčia sa mi návrhy pre rodičov na konci kapitoli, čo a ako s deťmi rozprávať, ako deťom správne vysvetliť tie témy na základe rozprávky.

Mňa si adoptovali keď som mala rok. Mamka mi veľakrát hovorila jednu múdru vetu:,, Nie je rodič ten ktorý porodí, ale ten ktorý vychová." Stále mi hovorila, že ma ľúbi ako vlastnú, že nie som iná len preto, že som adoptovalna a je rada, že ma má. Keby mi v detstve čítala túto knihu, pochopila by som to asi ešte viac, aj keď myšlienky, čo sú v knihe mi hovorila, len trošku inak. 

Mária Mazáková Mama 2 detí
Selection_169.png

Michaela Ray pochádza z Bratislavy, žila v Amerike, ale osud ju nakoniec zavial do Belgicka, kde dnes
býva s rodinou.
Pracovala viac ako dekádu v korporátnych financiách.
Zlom nastal po tom, čo vyštudovala neuro-lingvistické programovanie na NLP Univerzite v Kalifornii.
Vďaka tomu si spracovala podvedomé bloky a zvýšila svoje sebavedomie.
Zmenil sa jej život.

Neskôr začala pomáhať ako NLP koučka aj iným ženám, predovšetkým v oblasti vzťahov.
Všimla si, že pôvod ich problémov pramenil v podobných situáciách z detstva.
Po narodení dcéry rozmýšľala, ako ju bezpečne previesť týmito situáciami.

A tak prišiel nápad na knihu Som skvelé dieťa - 7 pilierov detského sebavedomia, ktorá už dnes pomáha v tisícoch rodinách. Medzitým ju oslovili rodičia adoptovaných detí s otázkou, či je aj pre nich knižka vhodná. Cítila to ako svoje poslanie, prispôsobiť knihu tak, aby si v nej adoptované deti našli témy, ktoré sa dotýkajú ich srdiečka.

Selection_213.png
Selection_221.png
Selection_225.png
Selection_226.png
Selection_227.png
Selection_212.png
Selection_211.png
milujeme ju (6).png
milujeme ju (3).png
milujeme ju (4).png
milujeme ju (55).png
2and.png
milujeme ju (12).png
milujeme ju (1).png
Untitled design (6).png
milujeme ju (2).png
161810324_10222017859213209_4757063599526563294_n.jpg
milujeme ju (8).png
Untitled design (5).png