SOM SKVELÉ DIEŤA - 7 PILIEROV DETSKÉHO SEBAVEDOMIA

Obalka-Predok.jpg

Kniha je vhodná pre deti od 3 do 8 rokov na spoločné čítanie s rodičmi. Je inšpirovaná mojimi skúsenosťami a NLP koučingovou praxou. Odhaľuje, kde vznikajú v detstve pochybnosti o sebe a ako môžu rodičia podporiť sebavedomie dieťaťa. Formou rozprávky sa tieto témy prirodzene otvoria. Doplňujúce námety pre rodičov pomôžu priblížiť sa dieťaťu a zistiť, kde prípadne potrebuje viac podpory. Afirmácie zhrnú hlavnú myšlienku každej kapitoly, aby si ju dieťa mohlo ľahko osvojiť. V knihe je inovatívne spojený žáner rozprávky, osobného rozvoja a poznatky z neurovedy.

Čo povedali čitatelia o knihe

Autor: Michaela Ray

Kniha je perfektná, s deťmi sme ju čítali 3x po sebe. Stáva sa nám to iba s knihami, ktoré ich naozaj chytia za srdce. Hneď po zavretí zahlásili: Znova! Počúvali, akoby ju počuli prvýkrát. Po prvej kapitole som ich naviedla na rozhovor. Dcerke (5r) stačilo málinko a krásne sme sa porozprávali o tom, ako sme sa my na ňu tešili. A takto nenútene sa pripojil aj synček (3r), ktorý inak taký zdelný ešte nezvykne byť. 

Karin Bodnárová Účtovníčka & mama 2 detí

Je zážitok čítať túto knižku deťom! Je v nej veľa krásnych a hlbokých myšlienok, podaných jednoduchým spôsobom. Naše deti s radosťou počúvajú a majú veľa zvedavých otázok. Usilujeme sa o výchovu s rešpektom a táto knižka krásne ladí s postojmi, ktoré deťom vštepujeme. Myšlienky, na ktoré upriamuje pozornosť, nás všetkých napĺňajú pokojnou radosťou a častokrát ešte doznieva láskyplná atmosféra. Máloktorá kniha toto dokáže v takej miere. Prepojenie rozprávky a poznatkov o duševnom zdraví, robí z tejto knižky unikát.

Mgr. Jana Petrášková Psychologička, dula & mama 3 detí z Bratislavy

Priznám sa, že prvé dve kapitoly sa mi čítali zvláštne, nakoľko tieto témy som s deťmi nikdy nepovažovala za potrebné otvárať, avšak vidím podľa reakcií 5r dcerky, že sú naozaj dôležité pre pocit lásky a bezpečia. Veľmi sa chcem poďakovať za kapitolu s bublinkou bezpečia, je to niečo na čom môžeme reálne s dcérkou pracovať, nakoľko je veľmi citlivé a bojazlivé dieťa. Po prečítaní Vašej knihy, však dokázala zaspať bez mojej tesnej prítomnosti pri nej, čo je obrovský pokrok. Veľa podobných kníh sme prečítali, tu však som reálne videla že správanie jeleňa a vytvorenie bublinky pre nás ostane navždy vzorom."

Beatrica J. Mama 5 ročného dievčatka a 3 ročného chlapca z Prešova

Kniha zaujala nielen synčeka, ale aj mňa. Doma už máme 2 podobné knihy. Vzhľadom na to, že syn má ťažšiu povahu, preto je s nim ťažšie sa rozprávať o pocitoch. Pri tejto knihe to išlo oveľa ľahšie. Ďakujem za takéto knihy, ktoré pomáhajú ako deťom, tak rodičom. Máte môj obdiv. 

Lucia N. Mama chlapčeka z Vranova nad Topľou

Práve som dočítala knižku a mám z toho krásny pocit. Kiežby túto knihu mali v rukách moji rodičia, keď som bola dieťa, pretože som mala presne tie pocity, ktoré autorka spomína hneď v úvode. Knižku som zhltla na posedenie, ale budem sa k nej pravidelne vracať a s deťmi si ju pomaličky čítať a rozoberať. Je tam mnoho rád, niektoré sú v podstate úplne prirodzené, ale v bežnom živote sa nad tým nepozastavíme, berieme veci automaticky.

Dominika Šohárová Umelkyňa & mama 2 detí z Bratislavy

Roky premýšľam nad tým, kedy nás začnú v školách učiť skutočne dôležité veci. Ako správne žiť a ako vychovávať naše deti. S veľkým nadšením som privítal tvorbu Michaely Ray, pretože presne to tu chýbalo. Krásnou a ľúbeznou formou rozprávky vedie rodičov a ich dieťa do komunikácie, ktorá vedie k jeho správnemu duševnému rozvoju. Výsledkom je zlepšenie vzťahu a dôvery dieťaťa ku rodičom a tiež zlepšenie jeho sebaistoty. 

Marek Zajac Autor (partnerské vzťahy) & otec dievčatka z Bratislavy

Citujem svoju 7 ročnú dcéru: "Knižka je veľmi krásna a určite sa bude páčiť všetkým deťom. V tej knižke som si uvedomila, že láska je veľmi bohatá. Naučila ma, že rodina je veľmi vzácna, aj láska a že v srdci máme miesto pre všetkých.Ja ako rodič ju takisto hodnotím veľmi pozitívne. S dcérou sme sa pri čítaní porozprávali o veciach, ktoré často beriem ako samozrejmosť, ale samozrejmosťou nie su. Dokonca som mala pri niektorých rozprávkach aj slzy v očiach, najmä pri spomienkach ako sa naša Zajačica narodila. Syna (4r) zatial až tak nezaujala - v rozprávkach neboli žiadne traktory či auta :-). 

Martina Hertnekiová Mama 7 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca z Košíc
Selection_169.png

Michaela Ray pochádza z Bratislavy, žila v Amerike, ale osud ju nakoniec zavial do Belgicka, kde dnes
býva s rodinou.
Pracovala viac ako dekádu v korporátnych financiách.
Zlom nastal po tom, čo vyštudovala neuro-lingvistické programovanie na NLP Univerzite v Kalifornii.
Vďaka tomu si spracovala podvedomé bloky a zvýšila svoje sebavedomie.
Zmenil sa jej život.

Neskôr začala pomáhať ako NLP koučka aj iným ženám, predovšetkým v oblasti vzťahov.
Všimla si, že pôvod ich problémov pramenil v podobných situáciách z detstva.
Po narodení dcéry rozmýšľala, ako ju bezpečne previesť týmito situáciami.
A tak prišiel nápad na knihu, aby sa so svojimi zisteniami podelila aj s inými rodičmi.

do textu.png
Selection_211.png
Selection_212.png
Selection_213.png
Selection_221.png
Selection_225.png
Selection_226.png
Selection_227.png

Kniha je veľmi pútavá a krásna. Moju dcéru (6r) veľmi zaujala. Práve totiž prechádzame zložitým obdobím, neviem či je to vekom alebo mladším bratom (1.5r), ale vo Vašej knihe sa akoby našla. Zrazu sme riešili, čo bolo keď bola maličká, či sme sa na ňu tešili, keď bola v brušku. Kniha ju oslovila a musela som jej sľúbiť, že si ju ešte prečítame a porozprávame sa o všetkom, čo bolo. Aj mňa bavilo čítať ju a spomínať na všetky tie drobnosti, ktoré boli a na ktoré sa vplyvom času zabudlo.

Viera Katinova Mama 2 detí z Košíc

Táto kniha ma navrátila do môjho detstva. Prostredníctvom rozprávky táto kniha nielen buduje sebavedomie dieťatka, ale navracia aj samotných rodičov do detstva, kde sa dá retrospektívou čo-to opraviť. Pomáha nachádzať odpovede na otázky, prečo máme niekedy samy seba málo radi a ako sa to naučiť. Túto knihu vrele odporúčam rodičom, ktorým záleží na tom, aby dieťatko vnímalo ich lásku a tá by postupne budovala jeho sebavedomie a úctu samého voči sebe.

Slávka Hudacká Učiteľka & mama zo Stupavy

Každý rodič bol raz dieťaťom. To, čo zažil vo vzťahu k rodičom on, často prenáša na svoje deti. Tak by to však nemalo byť. Táto knižka nám pomáha, aby sme boli láskavejšími rodičmi a dávali našim deťom to, čo sme možno nedostali sami – pocity, že sme chcení, rovnocenní, milovaní, výnimoční, v bezpečí, že niekam patríme. Že naše dieťa nám nemusí nič dokazovať, lebo je dokonalé také, aké je.

Monika Sobeková Inšpiratívna blogerka & mama 2 detí zo Sládkovičova

Som mamou troch krásnych detí. Dianka 10, Vladko 4 a Darius 10 mes. Začala som čítať vašu knihu večer pred spaním. Môžem povedať, že deti zaujala. Počúvali so zatajením dychom a Vladko po prečítaní kapitoly zahlásil:" EŠTE", :-) potešilo ma to. Cítila som z neho pokoj a spokojnosť. Dakujem a odporúčam všetkými desiatimi.  

Darinka Vavreková-Onofrejová Mama 3 detí z Prešova

Kniha príjemným spôsobom upevňuje väzbu medzi rodičom a dieťaťom. Pri čítaní rodič vyvoláva u svojich detí pocity, že sú milované, a to už v čase pred narodením. To podľa mňa patrí k najpodstatnejším bodom výchovy a dáva silný základ pre detské sebavedomie. Páčili sa mi aj afirmácie - vety, ktoré môže rodič použiť pri výchove a budovaní sebavedomia a istoty u svojich detí. Určite odporúčam všetkým rodičom!

Alexandra Vrábelová Stylistka, redaktorka & mama 4 detí

Knižka je úžasná, povinne čítanie každý večer, moja 4 ročná dcéra povie prosím si rozprávku o zajačikovi, chcem vidieť ako sa narodil. Veľmi sa jej páči, samozrejme, že aj mne ako rodičovi, pretože je napísaná ľahko, rozrozumitelne a je veľmi náučná a aj pre mna ako dospelú osobu je veľmi zaujímavá. Klobúk dole, robte to ďalej :) 

Natalia Jevčáková Mama 4 ročného dievčatka

Sama mamou ešte nie som, no dieťaťom som bola. Keď som knižku čítala, úplne spontánne som si začala predstavovať, aké by to bolo, keby ku mne rodičia takto pristupovali a komunikovali so mnou. Vyvolalo to vo mne veľmi príjemné pocity. Knihu odporúčam pre každého uvedomelého a milujúceho rodiča. Ja po nej určite siahnem.

Martina Oboňová Copywriter & bylinkárka

Na jeden nádych som ju prečítala. Pre mňa je to kniha, ktorú som veľmi potrebovala. Ja sama som také veci v detstve od rodičov nepočula, mali ma radi, ale tak ako píšete v predslove, naši rodičia dbali na disciplínu, poriadok... emócie boli niečo ako tabu. Ja mam dve deti, maličkého syna a 6 ročnú dcérku, pri ktorej knihu hneď použijem, a snáď sa mi s jej pomocou podarí nadviazať s ňou lepší vzťah. Je to užitočná kniha.

Ivana D. Mama 6 ročného dievčatka a maličkého chlapca

Knižka je spracovaná veľmi jemným a pre dieťa atraktívnym spôsobom, s nádhernými ilustráciami. Aj keď ide o detskú knihu, prínosom bude určite hlavne pre rodičov, ktorí v nej nájdu tipy a rady, ako sa s dieťatkom rozprávať, ako cez príbeh zajkovcov priblížiť fungovanie rodiny či pocity dieťatka.

Ing. Daniela Maťuchová Zakladateľka Centra ProVitalis & mama 2 detí z Banskej Bystrice

Táto kniha na peknom príbehu o zajacikoch ukazuje krásu príchodu dieťaťa do milujúcej rodiny, kde s láskou a rešpektom vyrasta ako hodnotná a jedinečná bytosť. Deťom sa kniha veľmi páči a tešia sa, keď si ju čítame. Po každej rozprávke si zaspominame a porozprávame sa ako to bolo u nás v podobnej situácii ako v príbehu. Sú to krásne spomienky, ktoré nás zbližuje a robia nám radosť. Deťom sa príbehy páčia aj na dobrú noc, kedy ich s láskou odvedú do ríše snov

Ľudka Tóthová Lektorka HypnoPorodu & mama 4 ročného chlapca a 2 ročného dievčatka

Knižka je veľmi pekne a jednoducho zo života napísaná a je krásne ilustrovaná. Môj skoro 6 ročný syn mi nechcel dovoliť prestať čítať a ako jedna z mála posledných kníh sa mu tak páčila, že povedal, že ju bude chcieť čítať zas. Bol pri čítaní pozitívne naladený, rozprávali sme sa, pozreli sme si spolu fotky z obdobia keď bol maličký a stále sa usmieval a stískal nás. Manžel sa hneď pýtal, čo je to za knižka :)... Je super, ďakujem. 

PS: Trochu som sa obávala čo na ňu syn povie, lebo máme už "pozitívnych rozvojových" detských knižiek pár a ani jedna ho až tak nezaujala ako táto. 

Monika Erényi Mama 6 ročného chlapca

Som mama a psychologička. Vo výchove sa uberám cestou kontaktného a vnímavého rodičovstva, takúto knižočku veľmi chválim. Myslím, že ste vybrali tých 7 základných oblastí naozaj dobre. Sama viem, aké je dôležité opakovať dieťaťu, že je milované, prijímané také aké je, podporovať jeho šikovnosť. Vaše texty budú určite skvelou pomôckou pre tých, ktorí chcú správne sformulovať takúto podporu pre dieťa. Texty pôsobia pútavo, obrazotvorne, zrozumiteľne, jednoducho. Keď som si prezrela ilustrácie, umocnil sa vo mne ešte viac pocit istoty, bezpečia a z tých obrázkov na mňa pôsobí neha, láskavosť a vzájomná podpora :)

Mgr.Veronika Čisľáková Psychologička & mama chlapčeka

Kniha je nádherne ilustrovaná, obrazové vnemy ešte viac posilnia u detí jej posolstvo. Dcéra má štyri roky, rozprávky sa jej páčili. Text v sebe nesie silné posolstvo, ktoré je jasne zrozumiteľné. Ako mame menšieho dieťaťa mi robilo problém akurát množstvo priamej reči, čo sa náročnejšie interpretuje. Inak úžasná a veľmi potrebná téma, do ktorej ste sa pustili.

Mgr. Dominika Angelovičová Psychologička a mama 4 ročného dievčatka

S dcérkou (6r) sme si ju čítali každý večer pred spaním a musím skonštatovať, že nás veľmi zaujala. Niektoré časti, ako rovnocennost, bublinka bezpečia nás veľmi oslovili a stali sa súčasťou nášho každodenného života. Počas čítania sme sa 1x museli od seba odlucit na 1 noc z pracovných dôvodov a vytvorili sme si našu vlastnú bublinku, ktoru sme používali pri luceni, trvaní odlúčenia i opätovnom zvitani ako znak zvládnuť chvíle bez seba a strachu. Taktiež dcérku veľmi zaujala rozpravka o rovnocennosti, pri ktorej zistila, že aj ona v mladšom veku, mohla odovzdať svoje zručnosti, poznatky iným - starším i mladším. Čo jej samozrejme urobilo veľkú radosť. Knihu hodnotím ako skvelu pomôcku pri rozvíjaní sebavedomia.

Janka Kovalčíková Mama 6 ročného dievčatka

V tejto knihe som našla názory, s ktorými som bola stotožnená už pred jej čítaním, aj praktické rady. Je písaná zrozumiteľne a pútavo. Podľa mňa je kniha skvelým základom vo vzťahu medzi rodičom a dieťaťom. Text sa veľmi ľahko číta, čo si myslím pri malom drobcovi vie oceniť každý. Ak chcete aby sa vaše dieťa cítilo milované, vítané a jedinečné mali by ste si prečítať túto knihu.

Michaela Šipošová Mama dievčatka

Jsem nadšená, je to skvělý příběh, musím se přiznat, že jsem s knihou vzpomínala na své dětství i dospívání a slzy se kutálely. Kdyby byla již nějaká taková kniha dříve, jistě bych osobně vnímala sebe i svět kolem jinak. Jsou v ní otázky, které jsem si jí já jako dítě mnohokrát pokládala a ne jen jako dítě, ale i jako straší.  Jsem si jista, že pomůže mnohým dětem s rodiči, aby se děti cítily lépe a lépe chápaly své pocity nebo situace.

Janča Knižný bookstagramer

Velmi pekna, krasne rozpisana rozpravka a pritom tak poucna. Ja mam 11 mesacne babatko, takze zatial, som ju citala sama, ale je to krasny navod ako budem postupovat pri jeho vychove a verim, ze tymto sposobom z neho vyrastie silna, cielavedoma a zdravo sebavedoma osobnost s dobrym srdieckom. Krasna rozpravka s posolstvom pre x generacii. Dakujem a budem urcite odporucat.

Jana Bobrunkova Mama 11 mesacneho babatka

Je naozaj napísaná veľmi zrozumiteľne, citlivo a jednoducho aby to pochopili malé deti. Moja štvorročná dcéra sa tešila veľmi keď videla aj obrázky. Máme ešte aj jeden a pol ročného chlapčeka a určite mu budem chcieť túto knihu čítať. 

Mária Onderová Malackaničová Mama 4 ročného dievčatka a 1.5 ročného chlapca

Ako psychologička a lektorka osobného rozvoja dávam tejto útlej knižke dvanásť bodov z desiatich. Prostredníctvom príbehu zo zvieracej ríše, ktorú deti milujú a vedia sa s ňou rýchlo stotožniť, si môžu postupne uvedomovať, akými jedinečnými a hodnotnými bytosťami sú. Naučia sa, že nič sa nestane, ak rozbijú pohár či vylejú čaj. Všetko je súčasťou učenia a nikto, ani „dospeláci“, nie sú neomylní. Dáva to dieťaťu vnútorný pokoj a sebaistotu v duši. Navyše je knižka písaná láskavým a zrozumiteľným spôsobom aj pre tých najmenších. Ako mama uvediem, že sme knižku čítali spolu s naším 9-ročným synom, lebo som chcela poznať jeho názor. Povedal, že knižka je určite aj pre väčšie deti a prirovnal ma k mame zajačici v príbehu. Vraj to máme u nás doma dosť podobne. To ma ako mamu nesmierne potešilo. Ako rodič som si v príbehu našla skvelé odporúčania a afirmácie, ktoré sú určite výbornou pomôckou nielen pre deti, ale aj dospelých, pretože niekedy, keď prídu náročné situácie, potrebujeme tiež podporiť svoju sebaúctu. Stojí za to mať túto knižku na nočnom stolíku a pravidelne ju používať.

Mgr. Silvia Lidajová Psychologička, autorka & mama z Nitry

Mňa veľmi zaujala v tom, že mám možnosť prostredníctvom knižky vzdelávať a učiť svoje deti hodnotám, ktoré aj sami vyznávame a taktiež sa mam sama čomu priučiť aj ja. Knižka je zaujímava nie len pre deti ale sama som si v nej nasla veci pre sebarozvoj. Paci sa mi, ze pred spaním mam možnosť ukončiť deň s krásnou knižkou a pozitívnymi afirmaciami, ktoré knižka ponúka. 

Ivana Bartova Mama 2 deti

Knizka je velmi pekne napisana aj ilustrovana. Pohladi dusu kazdeho. Obidve moje deticky (4-rocny syn a 6-rocna dcerka) so zaujmom pocuvali a vsetkemu porozumeli. Radi rozvijali debatu vdaka inspirativnym nametom pre rodica. Urcite ju chceme mat v nasej kniznici ;) 

Monika Čuláková Mama 6 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca

Je veľmi krásne písaná a tiež ilustrovaná. Úplne som sa v nej našla, ako keby ste písali o našej rodinke. Normálne som si pri čítaní aj poplakala, krásne spomienky vo mne vyvolala. Dcérke sa tiež páčila, bude mať 5 rokov, tak už mi vedela pekne odpovedať na otázky, ktoré ste písali v námetoch. 

Ivana Vanyová Mama 5 ročného dievčatka

Som rada, že sa nám rodičom troch detí dostala táto kniha do rúk. Vdaka nej naše deti pochopili že sú pre nás rodičov všetky tri veľmi dôležité a že všetky tri ľúbime rovnako, rovnakou láskou. Zvlast táto kniha pomohla mojej staršej dcére, ktorá pochopila, že aj ona má právo na chyby hoci je najstaršia a nemusí sa báť ich robiť, že kôli tomu ju my rodičia neprestaneme ľúbiť. Dakujem autorke za skvelú knihu, ktorá pomôže rodičom aj deťom, ktorá pomôže vychovávať deti zo zdravím sebavedomím a tiež silné osobnosti. Ďakujem z celého srdca.:)

Maria Vavrekova Mama 3 detí

Kniha sa nám veľmi páči, deti ju žerú, stále si vypýtaju ďalší príbeh, keď príde večerný čas čítania knižky a dokážeme pri 1 príbehu stráviť aj hodinu, lebo deti sa pýtajú, rozprávajú, veľa hovoria o sebe, otvoria sa doslova a povedia aj veci, ktoré by som sa asi inak bežné od nich nedozvedela. Je to veľmi dobrá kniha, ktorá podľa mňa stopercentne spĺňa svoj účel ♥️. Ďakujeme 

Zuzana Girmala Mama 2 detí

Ilustrácie ku knihe sú krásne, určite upútajú všetky deti, dokonca aj mne sa veľmi páčia. Kniha sa čítala výborne, páčilo sa mi námety pre rodičov, všetko sa dá pekne využiť po docítaní samotného príbehu, veľmi sa mi táto myšlienka páči. Keďže mám deti dve určite využila knihu pri oboch. Kniha obsahuje veľmi veľa krásnych myšlienok, podaných tak, že tomu naozaj aj deti rozumejú, všetko je podané veľmi citlivo a pekne. Kniha rozhodne upúta tak ako dospelého tak aj dieťa. 

Ivana Brozova Mama 2 detí

Stvorročnej dcere sa pribeh o zajacikoch velmi pačil, po kazdej kapitole si pytala hned dalsiu. Z psychologickeho hladiska su v knizke zdoraznene rozne psychicke konstrukty, ktore je vyznamne u deti podporit či rozvinut. Najviac nas obe zaujala kapitole o bublinke bezpecia, kedze dcera momentalne v sebe riesi rozne strachy, bublina nam pomaha s nimi pracovat."

Mgr. Lucia Baková Psychologička & mama 2 deti

Knižku som čítala nášmu 4 ročnému synčekovi. Veľmi oceňujem spôsob, akým je deťom vysvetľované ako svojím príchodom na svet priniesli ostatným radosť, ako sú milované a aké jedinečné. Nášmu  4r synčekovi sa sa po prečítaní neskutočne rozviazal jazýček a len rozprával a rozprával. Máme aj 2 ročného synčeka - jemu sa veľmi páčili ilustrácie, tak sme si pri čítaní tejto knižky znova zaspomínali na obdobie keď bol v brušku a jeho narodenie. Táto knižka v deťoch podnecuje rozvoj komunikácie, empatie a spolupatričnosti. Vrelo odporúčame

Lenka Róková Mama 4 ročného a 2 ročného chlapčeka

Je veľmi inšpiratívna, myslím, že je príjemnou zmenou v oblasti detských kníh, ktoré síce majú príbeh, ale veľa toho nenaučia ani deti, ani ich rodičov. Je skvelé, že kniha navádza rodičov, ako z detí vychovať láskavé a sebavedomé stvorenia. Zajačik je príkladom dieťaťa, ktoré by chcel vychovať každý milujúci rodič. Preto verím, že si kniha nájde miesto na poličke v každej detskej izbe a zajačik sa stane ich verným priateľom a príkladom. Vďaka ešte raz za nápad, som presvedčená, že aj Vaša kniha prispeje k tomu, aby bol svet krajší. :-). 

Petra Josticova Mama dievčatka

Ako začínajúcu psychologičku ma veľmi zaujímajú knihy na základe ktorých sa dá pracovať s detskou dušičkou. Môj syn má zatiaľ ešte len 17 mesiacov, ale určite bola pre mňa táto knižka inšpirujúca. Chcem mať zo syna zdravé dieťa s radosťou a chuťou do života, aby mal rad sám seba a robil čo ho baví, nie čo chcú ostatní. Najviac ma zaujala kapitolka bublina bezpečia, myslím že je to úžasný nápad ako pomocť deťom bojovať proti ich strachom. 

Presne som sa našla vo vašich vetách že niekedy bolo detstvo o poslúchaní a dodržiavaní pravidiel, dnes sú deti odvážnejšie diskutovať. Avšak nech má človek akékoľvek detstvo, myslím, ze je dôležité sa naň pozerať vzhľadom na dobu v akej bolo a hľadať pozitívne veci. 

Mgr. Nikol Beluská Psychologička, mama 1.5 ročného chlapca

Knižka bola čítaná viacerým deťom vek 4-7r. Kniha sa vizuálne veľmi páčila. Príbehy sú pútavé, veľmi jednoducho a zrozumiteľne napísané, takže zaujímali všetky spomínané vekové kategórie. Keď došlo na konverzáciu, všimla som si, že o tú sa väčšinou zaujímali skôr menšie deti, staršie sa zapájali minimálne. Knižka je super v tom, že podporuje detské myslenie, vnímanie a vyjadrenie pocitov a názorov. Deti po nej boli dosť ukecané, takže si precvičili aj jazýčky. Ostáva mi už len dodať, že nás bavila. Ďakujeme a určite budeme odporúčať.

Mária Čekanová Mama dievčatka

Na knižku sme si vyčlenili čas pred spaním, tak aby sme mali priestor nielen na samotné čítanie ale aj na rozhovor, aby všetko čo syna zaujme, bolo zodpovedané, nech sa to príjemne prepojí s pokojným zaspávaním. Synček doslova hltal každé slovo príbehu rodinky zajačikov, všetko sme si hneď prerozprávali ako to bolo s jeho narodením a celkovým prijatím do našej rodiny :) Myslím, že sme knižku určite nečítali posledný krát, ale že sa k nej budeme vracať pravidelne! Veľmi pekne ďakujeme, pripomínanie si týchto pilierov je myslím veľmi dôležité nielen pre detičky ale aj pre nás dospelých! Takéto podanie rozprávkovou formou je pre mňa i manžela (obaja s technickým vzdelaním) veľmi prínosné.

Ing. Ľubka Kmeťová PhD. Mama 3,5 ročného chlapčeka

Páči sa mi, že píšete o súčasnosti a porovnavate štýl vychovy napríklad aj tej mojej keď som ja bola dieťa s tým co sa dá urobiť dnes a čomu sa vyvarovať. Sme sami následok toho ako sme boli vychovaní a aké zranenia si nesieme z detstva a možno to kopirujeme na vlastných deťoch. Obrázky sú nádherné. Páči sa mi a oceňujem obsah kde sa spája neuroveda s praxou a skúsenosťami. Lebo sama som zdravotná sestra, takže trosku do toho vidím. Dávam si záležať na tom aby som svojmu synčekovi aj dcérke dala najavo to co potrebujú tak aby nikdy necítili o sebe žiadne pochybnosti. Takže za mňa palec hore za to, čo robíte. 

Mirka Vaščurová Zdravotná sestra a mama 2 deti

Práve si knižku s dcérkou (7r) čítame každý večer, zatiaľ sme prešli 3 kapitoly a je skvelá, veľmi pekne a jednoducho napísaná a krásne sa dá pritom porozprávať s dieťaťom a vysvetliť jednotlivé záležitosti života. Som nadšená. Idem hneď objednať kamarátke, ktorej sa narodilo bábätko, je to síce ešte skoro, ale oplatí sa, kniha je skvelá.

RNDr. Barbora Harizal, PhD. Manažérka vzdelávacieho centra & mama 7 ročného dievčatka a 3 ročného chlapca

Akurat som synovi (5 rokov) precitala prvu rozpravku o vytuzenom babatku, pacila sa mu a som sama prekvapena ako pozorne pocuval:) Momentalne letime na knizkach o jezibabach. Samozrejme chcel citat aj dalej, to sme si nechali vsak na zajtra, kedze cas je pokrocily. Knizka oslovila aj mna, kedze jednoduchym sposobom viete dietatu priblizit, co ste prezivali Vy a ako ho velmi lubite. Dakujeme, tesime sa na dalsie citanie

Katarína Cecakova Sedlakova Mama 5r chlapca

Knihu o detskom sebavedomí veľmi oceňujem. Sama vnímam, aké je to dôležité budovať zdravé sebavedomie u detí. Už len samotných sedem pilierov ma veľmi zaujalo: presvedčenie, že som chcené dieťa, presvedčenie, že sem patrím, istota, že ma ľúbia, pocit bezpečia. Uvedomila som si, ako veľmi deti potrebujú precítiť, že sú rovnocenné, skvelé a výnimočné. Pravdaže v zdravej miere. Otázky na konci každej kapitoly mi otvorili nové horizonty rozhovorov s mojimi deťmi, za ktoré som veľmi vďačná. Ako matka som naozaj vďačná za každú dobrú knihu, ktorá pomôže rodičom lepšie pochopiť ich deti a pomôcť im na ceste stať sa zrelými osobami. 

Kristína Majerová, 35r Redaktorka & mama dvoch synov

Knihu som čítala svojej dcérke (má 6 mesiacov), teším sa až to budem čítať znova v dobe, keď tomu bude rozumieť. Už vidím ako to čítame prvé razy a zaoberáme sa krásnymi ilustráciami. Bude pre mňa zážitkom klásť si aj otázky, ktoré sú na konci každého príbehu. Príbehy sú veľmi pekné a hĺbavé. Oceňujem obzvlásť námety pre rodičov po príbehoch. Pravdepodobne by mi nikdy nenapadli takéto trefné otázky, ktorými je možné pomôcť dieťaťu k pozitívnemu sebauvedomeniu ako aj spoznaniu vlastného dieťaťa.

Ľudmila Adamiková Mama 6 mesačného bábätka

Našej rodine kniha pomaha. Starsi syn (7r) velmi žiarli na mladšieho (4r) cíti sa odstrčený, pretoze braček potrebuje zo zdrav. dovodov viac pozornosti. Na syna zajacik nezabral povedal ze je to pre babatka tak sme to obmenili za superhrdinov. Pri citani prichadza milion otazok, ktoré mu pomocou knihy lepsie vysvetlime. Kniha je uzasny pomocnik a odporucame ju pre všetky detičky.

Lucia Palaiová Mama 2 detí

Knihu som čítala so synmi Martinom(5) a Petrom(6). Boli nadšení z milých príbehov a hneď sa zacali vypytovať. Myslím, že skutočný prínos oceníme až po čase, isto sa k nej ešte vrátime, lebo stále sa mám aj ja čo učiť. Veľká vďaka.

Katarína Kutrucz Mama 2 deti

Knizka sa velmi pacila tak ako mne tak aj syncekovi. Stale sa tesil na rozpravku a siel dobrovolne do postele, co inak nie je bezne. Knizka ma viacero krasnych a pravdivych myslienok o rodine a zivote ... ocenujem tie namety pre rodicov. Vyhodou knizky je ze dietatu bolo mnoho veci vysvetlenych, pritom som ani netusila, ze nieco take ho zaujima. Nevyhoda bola, ze nam trvalo dlhsie ulozit sa na spinkanie, kedze mal mnozstvo otazok, takze odporucam ist skor si citat. Hned pytal citat zas od zaciatku. Hodnotime na vybornu.

Katarína Hudecova Mama 4 ročného chlapčeka

Už zopár týždňov je to jediná vec ktorú malej čítam večer pred spaním, stále dookola si ju pýta, hlavne tu časť kde zajacica čaká malého zajačika, alebo slovami mojej malej (3,5r): "Mamka pječítaš mi to ako bol zajačik v bjusku a všetci sa naňho tešili?" :)  knižka je krásne ilustrovaná, veľmi dobre, jednoducho napísaná ja oceňujem najmä rady a tipy na konci každej "kapitoly" kde sa častokrát aj sama pri stihnem pri svojom Aha momente (prečo jej to častejšie nepoviem? Napr. ze som na ňu hrdá lebo... Atď) Knižka nám pomohla otvoriť témy, o ktorých sme sa doteraz nerozprávali a pomohla nielen sa zamyslieť a oceniť dieťa aj za (pre nás možno) maličkosti, bežné veci, no najmä nám doma otvorila dvierka k vysloveniu svojich pocitov a k väčšej dôvere medzi nami. Navyše bonus pre mňa - vždy po skončení kapitoly, keď jej porozprávam ako sme sa na ňu doma tešili, alebo ako som hrdá na ňu (resp. tipy za kapitolou) vždy krásne zaspí a už dlhšie sa nebudi v noci zo zlých sníčkov, takže nerušene a spokojne spíme celá rodina. 

Natália Magóčiová Mama 3.5 r dievčatka

"Môj 3 ročný syn o túto knihu neprejavil záujem aj napriek mojej snahe, pretože tam nie su ziadne dinosaury ani autá. 8 ročnú dcéru veľmi nebavila a trvala na tom, že ona už všetko vie, veď má predsa brata. Negatívny postoj zaujala určite aj preto, lebo som chcela, aby čítala ona. Napriek tomu sme si ju prečítali celú a prešli si spolu otázky a námety pre rodičov. Tie ju zaujali a začali sme voľne konverzovať. Vytiahla som aj kufrík pokladov - plný vecí z jej narodenia. Noviny, prvé topánočky, odtlačky nožičiek, prvú fotoknihu....obe sme si to pekne užili. Vďaka knihe som si aj ja oživila spomienky a oprášila kufrík plný emócii, na ktorý už dlhšie padal prach. Mne sa kniha veľmi páči. Pre mňa je inšpiráciou na témy a otázky ku ktorým sa treba vracať a dieťa opakovane ubezpečovať o tom, že patrí do kruhu našej rodiny a jej bublinka bezpečia tu stále je. Že je naše milované skvelé a úspešné dieťa. A narodenie bračeka na tom nič nemení."

Petra Knuth Mama 2 detí

Celu sme ju preluskali... Ja na jeden nadych... Prve dve kapitoly, chlapci (4r a 7r) ani nedychali, pozorne pocuvali a pacilo sa im, ze sme sa nakoniec rozpravali o tom, ake to bolo predtym nez sa narodili, a ako sme sa s ockom na nich tesili... Rozhovor o srdiecku a viacerych ludoch v nom, ich uchvatil. I ked tu o vlastnej "bubline" este nepochopili, no to nevadi, zase sa k nej vratime casom.

Martina Kováčová Mama 2 deti

Deti (3r a 5 r) naozaj veľmi zaujala, bola iná, ako knižky, ktoré sme doteraz čítali. Zatiaľ sme ju síce prešli iba raz, ale veľmi pekne sme sa pri čítaní s deťmi porozprávali. Vypytovali sa na všetko možné, zabralo nám to aj celkom dosť času. Takže skôr ako na čítanie pred spaním na dobrú noc, odporúčam na čítanie, keď si chceme trochu popoludní oddýchnuť a stráviť spolu krásne chvíle. 

Martina Puzderová Mama 2 detí

Veľmi dobre sa nam čítala. Mam detičky vo veku 2 a 5 rokov. Dvojročného syna zaujímali predovšetkým očarujúce ilustrácie, ale 5 ročná dcérka už bola vtiahnuta do deja a aj skvelý parťak na rozhovory. Otázky po každom príbehu vnímam ako veľmi nápomocné pre rodiča, ak je dieťatko menej zdielne. U nás dcérku spontánne zaujímali otázky po každom príbehu, pýtala sa na ten vlastny príbeh... 

Pracujem aj ako detská psychologička a narativna terapeutka, pri svojej práci teda častokrát využívam príbehy. Vaše príbehy sú písané jednoduchým jazykom co oceňujem a sú preto vhodné pre rôzne typy deti a rôzny vek. Môžu byť dobrým podpornym zdrojom na uvoľnenie a rozprudenie rozhovoru s dieťaťom. Viem si teda predstaviť ich použitie na začiatku sedenia na uvoľnenie počiatočného napätia, alebo na záver stretnutia ako príjemnú bodku za stretnutím, niečo s čím dieťa odchádza domov a ma priestor na "vlastne spracovanie" v medziobdobi medzi sedeniami. Sú taktiež možnou inšpiráciou pre všetky detičky ako sa stať hrdinami vlastných príbehov a podeliť sa o to aj s nami ostatnými. 

Martina M M Psychologička & mama 2 detí

Zatiaľ sme si stihli s deturencami prečítať prvý príbeh a asi 2 dní spomínali ako sa narodili, že sme sa na ne tešili určite chcem pokračovať v čítaní ďalej. 

Dada Ferjova Mama 2 detí

Z kazdeho pribehu citit lasku a to nie len medzi rodinou Zajkovcov, ale i z Vasho pisania. Citali sme si ju z 5,5 rocakom a 2,5 rocnou a teda hoci sa casto rozpravame ako sme sa tesili ked bol v brusku a ake to bolo ked sa narodil, tak vdaka knizke sme prisli aj k otazkam (zo strany syna), ktore sme predtym nemali :) Snazim sa obom detom kazdy den hovorit ako ich lubime a aki su uzasni, ale s Vasou knihou to bolo ine, bolo to tak spravne nasmerovane, aby deticky skutocne citili to, ze su vynimocne a milovane. Co sa mi pacilo je, ze su tam rady ako pracovat na pocitoch bezpecia, sebadovery, vynimocnosti. Nasho synceka velmi zaujal pribeh o jelenovi a jeho spravani sa a preco sa tak zachoval. A teda s tym suvisuaca aj bublinka bezpecia, na ktorej uz aj my pracujeme :) Po precitani knihy vo mme ostali krasne pocity a este niekolko minut sme vsetci len tak sedeli a dalej sa rozpravali o nasich pocitoch.

Majka Horváthová Mama 5 ročného chlapca a 2.5 ročného dievčatka

Knihu sme prečítali jedným dychom. Pre deti bola bránou k novým poznatkom a pre mna zasa schodíkoch k odstráneniu ostychu z veci, o ktorých dospelí neradi rozprávajú. Mne osobne boli nápomocné otázky za textom, ktoré nás správne naviedli a zároveň dovolili spomínať. Ďakujem 

Mgr. Katarína Čubová Mama 3 detí - 10r., 7r. a 4 mesiace

Kniha má naozaj príjemné zahriala pri srdci. Príbehy sú primerané určenej vekovej kategórii, sú zrozumiteľné a jednoducho podané. Z praxe môžem povedať, že deti naozaj majú pochybnosti o láske a prijatí od svojich rodičov, pretože aj napriek tomu, že sa im snažia dať všetko, chýba im spoločne strávený čas, teda plná pozornosť rodičov. Táto knižočka učí hlavne rodičov ako komunikovať so svojim dieťaťom a rozprávať sa s ním o pocitoch. Otvára to určite vo vzťahu nové možnosti. Text pre rodičov je dobrým vodítkom a pomocníkom. 

Mária Pavlovská Mama dievčatka

Knihu ako rodič hodnotím veľmi dobre. V tomto duchu sa snažíme vychovávať a učiť. Moje dve dievčatá (6r a 8r), text zhodnotili ako veľmi krásny. :) Syn (5r) žial nejako pri čítaní nevydržal, obrázky zhodnotil ako pekné ale vraj mu tam chýbali chlapčenské hračky a zbojstvá :) Staršia dcéra si ju po mne čítala a hneď zahlásila - "Mami to tu máš nápovedy?" Odhalila ma, keď som im dávala pri prvom čítaní otázky.

Martina Skvarkovska Mama 3 detí

Som mamičkou 4ročnej a 2ročnej dcérky. Staršia dcéra miluje túto knihu. Keďže čakáme tretie bábätko je to pre ňu výborná príprava na nového člena rodiny. Má veľa otázok ktoré jej viem aj ja vďaka tejto knihe zodpovedať. Čítanie tejto nádhernej knihy je pre nás večerný rituál, po ktorom deti pokojne a s dobrým pocitom zaspávajú. 

L.V. Mama 2 detí

Knižku sme prečítali veľmi rýchlo, bola úžasná. Veľa rodičom to otvorí oči a pomôže v komunikácii s dieťaťom a hlavne uvedomení si, že pre dieťa nie ej všetko samozrejmé tak, ako pre nás. Ja sa s dcérkou rozprávam stále o láske a o tom, že ju ľúbim, aj keď ma nazlostí. Veľa vecí jej vysvetľujem, čiže pre nás bola knižka krásnym presvedčením, že sme na dobrej vlne a že keby niečo, vieme to ešte vylepšiť. 

 

Lucia Repková Mama dievčatka

Knizka je uzasna, pacila sa mne a aj mojej 3,5r neposednej slecne. Tentokrat prekvapivo vydrzala pocuvat pribehy pred spanim do konca. Stalo sa, ze pocas nich zaspala (mala fyzicky narocnejsie dni), no rano si ich pytala docitat. Knizka pomohla aj mne s vysvetlovanim, kedze ma malu sestricku, zazila si pribeh aj pozorovanim “z vonka”. 

Dominika Mezeiová Mama 2 detí

Už asi dva týždňe čítame vašu knihu a je úžasná. Mam dcérku 3 ročnu a keď sa večer pýtam akú knihu si prečítame, tak hneď odpovie o zajačikovi čo sa narodil z bruška. Pri čítaní ma stále toľko otázok veľmi ju zaujala a najviac prvé 3 kapitoly. Hlavne sa jej páči keď si na konci každej kapitoly povieme ako to bolo u nás keď bola v brušku ako sa narodila zvykneme si pozrieť aj fotky a videá je úplne  nadšená, najradšej by ani spať nešla :) Veľmi náučná knižka napísaná s ľahkosťou a citom a mňa ako dospelú osobu veľmi zaujalo, že je to rozprávka ale vlastne aj komunikačný nastroj. Ďakujeme 

Martina Vatralová Mama dievčatka

Zatiaľ sme precitali 5 kapitoliek, môžem reagovať len pozitívne. Syn (6r) počúval so záujmom a spozorovala som ako sa nevie dočkať kedy dočítam. Nie preto, že ho to nezaujíma, práve naopak, vyvolá to v ňom milión otázok a vlastne takto sa dokážeme krásne porozprávať a upevniť si náš krásny vzťah. Máme ešte 1 malého čitateľa, zatiaľ ho zaujímajú len obrázkové knihy, ale príde čas a prečítame si aj práve túto. 

Ivana Michalová Mama 2 detí

Knižka má zaujímavé príbehy, nie sú ani dlhé a jasne poukazujú na tú časť, ktorú majú-na daný pilier. Čo sa týka sekcie námetov pre rodiča, väčšinu otázok a uistení už máme zodpovedných. Napríklad. Čakali sme mladšieho syna a medzi tým, ako mi rástlo brucho sme staršiemu prerozprávali tehotenstvo, prípravy a všetko okolo toho. K týmto temam teda nemal žiadne otázky. Ďakujem obzvlášť za kapitolu "Rovnocenne dieťa" toto mi naozaj pomohlo. Snažila som sa synovi veľa krát vysvetliť, že aj keď ma niekto paličku, vozík, nevidí, je rovnocenný, je ako my, len z vonku trosku iný. Syn mal milión otázok ale už teraz v tom má jasno. Ďakujem aj za kapitolu Skvelé dieťa, tieto dva príbehy nám pomohli naozaj veľmi. Takže ja som vám vďačná, za túto knižku, veľmi rada ju kúpim pre moju malú neterku.

Renáta Šalachova Mama 2 chlapcov